Serendiville

Përshkrimi

Përshkrimi

Restauranti është themeluar në vitin 2004 dhe që nga viti 2013 stafi ynë ka lëvizur në një vilë të bukur me një kopsht në rrugën “Liman Kaba”, vetëm një dhjetë minuta më këmbë nga ish “blloku” zonë të (“Liman Kaba”, Rr, Nr 30, pranë ish “Dinamo” fushat e trajnimit). Lokali ynë tani quhet “Serendiville,” pasi ajo është pritur në një vilë, dhe shërben ushqime autentike  Tex-Mex, plus Specialen e përditshme nga shefi i kuzhinës. Pothuajse çdo gjë në meny është krijuar nga zeroja në restorant, duke filluar nga tortillas e freskëta në miell  e deri në ushqimet më të ndërlikuar. çdo gjë është e përgatitur nën mbikëqyrjen e shefit të kuzhinës Enkeleid Dervishi, i cili ka qenë me “Serendipity” që nga themelimi i saj në vitin 2004.

Menyja jonë, është e  pasur me starters, sallatë, makarona, burgers, mishëra në skarë ose tigan, si dhe ushqimi i ngadalshëm i gatuar me një shije të shtëpisë, është projektuar për të kënaqur  mish dhe vegjetarianë njësoj  si dhe ata që shkojnë për djathë, brumë dhe zarzavate dhe kombinimet e tyre. Shumicën e kohës ka specialitete ditore kështu që mos hezitoni të pyesni serverin tuaj për ofertën. Si specialitet ditor  mund të jetë mish apo peshk i bazuar, apo vegjetarian, varësisht nga fantazia e kuzhinierit, apo edhe nga trillet e tregut të freskët.

Serendiville – Nona e Gjonave te Mira – Një Meksikë e vogël në kryeqytetin tuaj!

Video

Video

Kontakti

Kontakti

Lokacion

Serendiville
Merr drejtimet

Contact

Serendiville
  • By guida
  • Email: guidashqiperi@gmail.com

Emri juaj (*)

Emaili juaj (*)

Titulli

Mesazhi juaj

Events

Serendiville
Nuk kemi evente.

Vlereuml;sime

Serendiville
guida.infosite.alguida.infosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar